Mevlüt Hönül / Yazarlar / Yorum-Analiz

Emperyalistler Kürtler Üzerinde Oyun Oynarken

Ortadoğu’da birçok cephede desteğini yitiren Amerika ve diğer emperyalist ülkelerin tek kullanabilecekleri, dolayısıyla kaybetmek istemeyecekleri güç kavmiyetçilik derdine düşmüş Kürtlerdir, birbirlerine yanlış yapma lüksleri yok. Kendi kirli emellerinin başarıya ulaşması için çağ dışı aşiret kültür ve geleneklerini, yanı sıra kavmiyetçiliği destekleyerek, Kürtlere gaz veriyorlar.

Emperyalist güç odakları Ortadoğu’da ölüm makinesi olarak kullanmak istediği insanları örgütler kurarak yönetiyor. Ortadoğu’da yüzden fazla örgütle çalışan küresel hegemonya, herhangi bir bölgeyi karıştırmak, kirli emellerine ulaşabilmek, fitne ve fesadı yaygınlaştırmak için emrindeki “üst düzey” örgüt yöneticilerini kullanıyor. Emperyalistler, Ortadoğu’da Suudi Arabistan gibi müttefiklerinden mali destek de alarak, insanların huzur ve güvenlik içinde yaşama isteğini kendi kirli emelleri için boğup, kaos yaratıyor ve bölgeyi ateşe veriyor.

Ülkemiz güneydoğu sınırlarında Amerika’nın desteğiyle silah ve mühimmat yığan terör örgütleri, İsrail’i kurtarıcı belleyip, meydanlarda İsrail bayrağı sallayanlar, bir anda sırtlarını dayadıkları güçlerin kendilerini yalnız bırakmasıyla büyük bir şok yaşadılar, ancak dillerinin ucuyla dahi olsa “efendilerini” kınayamadılar, çünkü onların piyonluğunu yapmak zorundalar.

Ortadoğu’da birçok cephede desteğini yitiren Amerika ve diğer emperyalist ülkelerin tek kullanabilecekleri, dolayısıyla kaybetmek istemeyecekleri güç kavmiyetçilik derdine düşmüş Kürtlerdir, birbirlerine yanlış yapma lüksleri yok. Kendi kirli emellerinin başarıya ulaşması için çağ dışı aşiret kültür ve geleneklerini, yanı sıra kavmiyetçiliği destekleyerek, Kürtlere gaz veriyorlar.

Kavmiyetçilik derdine düşmüş Kürtlerin devletleşme arzusunu kendi menfaatleri adına destekleyerek, kuzu postuna bürünen canavarlar, masa başında hazırladıkları planları adım adım uygulamaya koyarken, Müslüman halkları birbirlerine kırdırma politikası güdüyorlar. Ortadoğu’da BOP ve onun bir parçası olan “Arap Baharı” ile başlattıkları fitnenin gereği olarak, kullanmak üzere kurdukları örgütleri istedikleri anda sahneye çıkarıyor, gerekli gördükleri zaman da sahne gerisine çekiyorlar, tıpkı kukla oynatır gibi.

Emperyalistlerin, ülkemizin güneydoğu sınırlarında desteklediği örgütler açıkça bir yakın tehdittir. Kürtler, isteklerinin tümüne kavuştular, bugün Türkiye’de herkese serbest olup da Kürtlere yasak olan herhangi bir şey yok. Kürtlerin devletle bütünleşmesini kabullenemeyen küresel güç odakları, bunu kendi menfaatleri açısından kabul edilemez bularak, ülkemizi parçalamaya yönelik şeytani planlarını daha üst seviyeye taşıdı ve şiddetin dozunu artırdı. Ülke genelinde taşeron olarak kullanılan tüm örgütler bir anda bombalı eylemler ve hendeklerle harekete geçirildi, halledilmiş problemlerin tekrar problem haline getirilmesi için devlet sertliğe başvurmak zorunda bırakıldı, diğer yandan ülke ekonomisini çökertmek için harekete geçildi.

Ülkemizde ve Ortadoğu’da ölümlerden nemalanan emperyalist güç odakları, kendilerine ölüm makinesi olarak seçtikleri, dünyevi hırsları uğruna sorun çıkarmayacaklarından emin oldukları Kürtleri, kendileri namına sahaya sürdü. Emperyalistler Kürtler üzerinde oyun oynarken, zalimlere meyleden bir kısım Kürtler, gün gelecek kurşun sıktıkları, düşman ilan ettikleri bu ülkeden başkasının onlara dost olmayacağını anlayacaklar, umarım o gün geç kaldıkları gün olmaz.

Mevlüt Hönülakilvefikir.org

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s