Atilla Fikri Ergun / Güncel Siyaset / Siyaset / Yazarlar

Teslim Olun!

teslim-olunFikir beyan etme aşamasını çoktan geride bıraktık; bu bir teslim ol çağrısıdır!

atilla-fikriergun-köşeCumhurbaşkanı, Yenikapı konuşmasında Türk Milleti, Malazgirt, Süleyman Şah, Osman Gazi, Çanakkale, İstiklâl Harbi ve Mustafa Kemal vurgusuyla millî çizginin devam edeceğini açıkça ifade etmiş oldu.

Daha önce şunu söylemiştik: “Türkiye’deki ithal İslamcı çevreler için Millî İslamcılığa, dolayısıyla Türkiye’ye ve Türk Milleti’ne intisap etmekten başka çıkar yol kalmadı.” Şimdi, Rojava-Kobane İslamcıları, “demokratik” özerklik yanlısı, federasyoncu, konfederasyoncular, Sosyal İslamcılar, HDP-PKK’nın organize ettiği Demokratik İslam Kongresi’nin gediklisi olanlar vs. için teslim olma vakti; elinizdeki ithal malzemeleri yavaşça yere bırakın, Malazgirt’ten İstiklâl Harbi’ne uzanan bu mübarek millî çizgiye teslim olun!

15 Temmuz gecesi Türk Milleti yaptığı huruç hareketiyle tarih sahnesine geri döndü. Kürdistancılar, “Ermeni soykırımı” teranesini dillerinden düşürmeyenler, Pontus hayalleri kuranlar, azgın liberaller, Gezi’ciler, çakma anti-kapitalistler, Türkiye’ye ve Türk Milleti’ne teslim olun!

Biri “Pornografiye karşı değilim, babaannelerimiz, ninelerimiz sevişmesini bilmeden öldüler” buyuracak, diğeri “Ben vatanı iki kadın memesine satarım” diyecek, öteki ABD’den “ana vatan” diye söz edecek, bir başkası Gezi’de provokatör “imam” olarak görev yapacak, Ramazan günü LGBT-İ’cilik icra edecek, biri elinde viski kadehi ABD’nin “Taraf”ında orduya kumpas kuracak, diğeri NATO’yu PKK şikâyetiyle Türkiye’ye müdahaleye çağıracak, öteki “Demokratik İslam” teranesiyle Kürdistancılık yapacak ve bunlar gibi daha bir yığın serseri bu aziz millete bu şekilde istikamet çizmeye kalkacak; bitti o işler, teslim olun!

Millî Devlet’i hedef tahtası haline getiren İslamcı tezlerin hiçbir hükmü kalmamıştır, millet topyekun millî çizgide karar kılmıştır, tarihin akışı ve geldiği nokta itibariyle Türkiye’nin normali, vasatı budur. Bunun dışında beklentisi olanlar için siyasî ve ideolojik açıdan yolun sonu görünmüştür, millî çizgi dışında yer alan yaklaşımlar bugüne kadar tutmamıştır, bundan sonra da tutmayacaktır!

“Ulus-devlet”, “modern devlet” vs. diyerek Millî Devlet’in ortadan kalkması için uğraşanların bunun yerine koyabilecekleri hiçbir şey bulunmamaktadır.

Genel olarak amaç zihinleri bulandırmaktı, bu bir yere kadar başarılı da oldu, ancak musibetler hayra dönüştü, kahırdan lütuf doğdu, millet başına gelen musibetlerden gereken dersleri çıkardı ve anormal, uç yaklaşımları elinin tersiyle bir kenara itti. Şimdi diriliş zamanı!

Atilla Fikri Ergunakilvefikir.org

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s