Atilla Fikri Ergun / Güncel Siyaset / Siyaset / Yazarlar / Yorum-Analiz

Savaş Halinde Olduğumuzu Anlamayan Beyinsizler

15-temmuz-darbe-girisimi-2ABD Ankara Büyükelçiliği’nden Türkiye’deki ABD vatandaşlarına “Türkiye’de durum hâlâ değişken!” uyarısı yapıldı. Yani şeytanın beklentisi bitmiş değil, dolayısıyla anlamsız tartışmaları bir kenara bırakarak bir olmak, diri olmak, dikkatli olmak ve vatana sahip çıkmak durumundayız.  

atilla-fikriergun-köşeDarbe girişiminin asıl adresi aşikâr, hâlâ Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne, vatana ve millete açıkça kast edildiğini, savaş halinde olduğumuzu anlamayan beyinsizlerde amiyane tabirle bir tarafa sürülecek akıl yok!

Bunlar, savaş halinde olabilmemiz için ABD bayrağı taşıyan resmî güçlerin Türkiye’yi bombalaması gerektiğini “düşünüyorlar”. Bombaladılar, Meclis’e, MİT’e, Özel Harekat’a bomba yağdırdılar, Genelkurmay Başkanı başta olmak üzere üst düzey komutanları esir aldılar, askeri polisi şehid ettiler, millete kurşun sıktılar vesaire; yalnız bütün bunları ABD bayrağı taşıyan kendi resmî kuvvetleri ile yapmadılar, ordunun içine sızan uzantıları vasıtasıyla yaptılar.

ABD maşası Süper NATO uzantısı F Tipi Gladyo Türkiye’ye alenen kast etmişken milletin yanında yer almak yerine “dâhiyane analiz ve eleştirilerle” bizi her şeyin aslında “bir senaryodan ibaret” olduğuna ikna etmeye çalışanları, çete kalkışmasına karşıt söylemlerde bulunmak yerine eleştiri oklarını meydanlara inen millete çevirenleri hainler kategorisinde ele almak icap eder; bilinçli ya da aklı gözü kör bilinçsiz hainler, fark etmez!

Hâlâ fitne fesat peşinde koşanlar var, Türkiye kritik bir süreç yaşıyor, az kalsın ülke elden gidiyordu, farklı kesimler asgarî müştereklerde buluşmuş durumda, bu ahval ve şerait içinde “muhalefet” kisvesi altında Cumhurbaşkanı’na küfretmek, din diyanet, demokrasi laiklik tartışması yapmak, onu bunu tekfir etmek isteyen kimselere itibar edilmemeli.

Radikal İslamcı “akıl” ülkenin tabir caizse direkten döndüğü kritik bir zaman diliminde “demokrasi tartışması” yürütmek azminde. Kaseti ileri sarın biraz, 21. Yüzyıla gelin, 15 Temmuz 2016 gecesi çete kalkışması başarılı olsaydı radikal İslamcı “akıl” bugün sosyal medyada “demokrasi tekfiri” yapamıyor olacaktı. Millet tercihini yapmış, iradesini ortaya koymuş, bu tür bir “akla” ihtiyacı yok! Demokrasi iyidir kötüdür ayrı bir tartışmanın konusu lakin yeri ve zamanı değil.

ABD Ankara Büyükelçiliği’nden Türkiye’deki ABD vatandaşlarına “Türkiye’de durum hâlâ değişken!” uyarısı yapıldı. Yani şeytanın beklentisi bitmiş değil, dolayısıyla anlamsız tartışmaları bir kenara bırakarak bir olmak, diri olmak, dikkatli olmak ve vatana sahip çıkmak durumundayız.

Süreç içinde milleti kutuplaştırmaya yönelik farklı provokasyonlar devreye sokulabilir; yegâne amaç çeteci kalkışmaya karşı çıkmak olmalıdır, bugün milletçe ortak amacımız, görevimiz budur, sağa sola saldırma eğilimi içine giren her kim olursa olsun ihanet şebekesi F Tipi Gladyo mensupları hükmündedir. Sürecin Türkiye’nin aleyhine olacak şekilde farklı noktalara evrilmemesi için özellikle bu tür provokasyonlara karşı uyanık olunmalıdır.

İki şeytanın ortak basın toplantısından dünyaya yansıyan spot cümleler şunlar oldu:

AB: “Türkiye demokrasiye saygı duymalıdır!”

ABD: “Çok ileri gitmeyin!”

İlaveten; “Sokağa çıkmamız an meselesi” diyen HDP-PKK’lı sözde “vekil”in savurduğu tehdit de Türkiye’ye alenen kast eden organizasyonun sonraki aşamalarını şimdiden görebilmemiz açısından önemli. 15 Temmuz 2016 gecesi milletin Pensilvanyacı-Amerikancı çetecilere yaptığını Kürtler de Güneydoğu’da PKK’ya yapmalı!

Dikkat edilmesi gereken bir başka önemli nokta da şu ki, ordunun itibarını zedelemeye, ordu ile milletin arasına nifak sokmaya yönelik söylemler fitne ve fesada hizmet eder. Ordu üzerine düşen görevi yapmıştır, Genelkurmay Başkanı çetecilere direnmiştir, 1. Ordu Komutanı, Özel Kuvvetler Komutanı, Özel Kuvvetler Komutanlığı karargâhında Amerikancı General’i gözünü kırpmadan vuran şehid astsubay, çeteci kalkışmaya karşı çıkan tüm komutanlar ve Akıncı Üssü’nü bombalayan Hava Kuvvetleri mensupları başta olmak üzere ana gövdesi ile destan yazmıştır.

Çete mensubu kalkışmacıların Türk Ordusu ile alakası yok; bunlar Pensilvanya-Amerika tertibiyle kritik noktaları işgal etmiş hainler sadece, hak ettikleri şekilde cezalandırılmaları kaçınılmaz.

Ordu Türkiye’nin en büyük kozu, milletin mütemmim cüzüdür. Önümüzdeki süreçte muhtemelen IŞİD ve PKK eliyle daha şiddetli saldırılar gerçekleştirilmek istenecek, özellikle Suriye’de PYD koridoru tamama erdirilmeye çalışılacaktır. Dolayısıyla Türk Ordusunun zayıflatılması okyanus ötesi planları başarılı kılar.

Atilla Fikri Ergunakilvefikir.org

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s