Din / Emeği Geçen Yazarlar / Kadir Bal / Yaşam

El-Hamdulillâhi Rabbi’l-Âlemîn!

köşe17-kadirbalKur’an’ın mazlumlara öğrettiği bu hamd, bu şükür, zalimlere tehdittir!

Kur’an’ın mazlumlara öğrettiği bu hamd, bu şükür, zalimlere tehdittir!

Hamd yalnızca Allah’a mahsustur! Bu, Allah’ın dışında yeryüzüne yöneltilmiş tüm şükürlerin iptalidir. Müstağniliğini ilme, paraya, güce, otoriteye yaslayarak bunu Allah’tanmış gibi gösteren makamların mabedlerini sessiz ve ıssız bırakmaktır.

Mekke’nin ileri gelen müşrikleri, “Yetim Muhammed etrafına Mekke’nin aşağılanmış kölelerini, itibarsız kesimlerini toplayarak ne yapmaya çalışıyor?” diye merak etmeye başladıklarında, mustaz’afların (ezilenlerin) müstekbirlere (egemenlere) adadıkları şükürlerin istikameti Allah’a çevrilmişti ve tehdit çoktan başlamıştı!

“El-Hamdulillâhi Rabbi’l-Âlemîn!”

Bugün bu söz, “demokrasi” ve “çoğulculuk” maskeli liberalizmin karşısına dikilip, zaten sahibi olmadıkları dünyayı bilinçli bir şekilde sahiplenmeyenlerin, dünyayı sahiplenen tüm sahte efendileri tehdit eden duruşlarının ifadesidir.

Hamd, egemenlere, bankalara, cüzdanlara, sermayeye, otoriteye, hocalara, ağabeylere, üstatlara değil, Âlemlerin Rabbi Allah’a mahsustur. Şükrünü yalnızca Allah’a has kılanların işi barışla değil başkaldırı iledir. İslam, tek başına ne barışın ne de savaşın konusudur. İslam “Siz hepiniz ben tek” diyerek insanlık ailesinin aklını barış ile uyarırken, takvasını kavgacı kılar.

Kim Allah’ın mülkünde ortaklık taslayıp yeryüzünde rablik iddiasında bulunursa karşısında barışın değil “L” diye itiraz eden kavganın mü’minlerini bulur. Zira haksızlık(lar) karşısında susmamanın ifadesi olan tüm kavgalar şükrün cüzüdür.

O yüzden mazlumların zalimlere teşekkür borçları yoktur! Bilakis alacakları vardır! Ey dünyanın tüm mazlumları, liberalizmin “çoğulculuk” ve “demokrasi” maskeli post-modern yalanlarının altında dünya istikbarının kazanımlarından başka bir şey yoktur. Tüm hümanist çağrılara, demokratik argümanlara, çoğulcu çağrılara kulaklarınızı tıkayın. Bilin ki bunlar zenginleşenlerin, güçlülerin, soyluların, saray çocuklarının, varoşlara, itilenlere, sayılarak sayılmayanlara, oyları alınarak kontrol altında tutulanlara oynadıkları büyük bir oyundur!

Bunların barıştan kastı inşaat yapımı ve otel dikmektir. “Savaşa hayır”cılıklarının altında kendilerine yeni pazarlar arayan sermaye sınıfı vardır. İnsanlığın esmer çocuklarını bu pazarları koruyacak güvenlik güçleri, bu pazarların bürokrasisinde yer alacak memurlar, temizlik görevlileri, hizmet görevlileri vs. haline getirmek, onları işçi ve memur, beyaz çocukları ise patron ve müdür yapmak için vardır bu barış çağrıları.

Barış çağrılarına ve savaş çığlıklarına kulak vermeden önce tüm şükürlerinizi geri çağırın! Kalplerinizin, zihinlerinizin, dillerinizin kime şükür hissi ile dolu olduğuna bakın. Ve sonra Peygamberinizi ve onun beraberindekileri düşünün. “Mülk Allah’ındır” dediği zaman niçin ambargonun ve eziyetin başladığını…

Bu ambargo ve eziyete ise karşı ise, mü’min kalplerin kararlı zikirlerle “El-Hamdulillâhi Rabbi’l-Âlemîn” diyerek hangi bilinci kuşandıklarını ve protestoyu aralarında nasıl örgütlendiklerini hatırlayın.

Ve unutmayın!

Yeryüzünde dökülen kanlar, işlenen suçlar, sömürü, cehalet, talan, yağma, ifsad sadece ve sadece Müslümanların yüzündendir! Onlar Âlemlerin Rabbi olan Allah’a hamd etmek yerine dünyaya çakılıp kaldıkları için bu böyle.

Evlatlarının cehaleti, âlimlerinin acizliği karşısında sizi dirilmeye çağıran Fatiha manifestosuna “bağışlanmayı dileyen aciz kul” tavrı ile yaklaşmak yerine, dünyada rablik taslayanları bağışlamayan ve onlara hesap soran bir gözle bakın.

Ey kendini ezilenlerin içinde görenler! İster saf saf olduğunuzu, ister yığın olduğunuzu söylesinler, siz sadece ne dediğinize dikkat edin!

Ve tekrar edin!

El-Hamdulillâhi Rabbil Âlemîn, er-Rahmâni’r-Rahîm, Mâliki yevmi’d-dîn…

Kadir Bal – akilvefikir.org

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s