Modern Kölelik Bankalar ve Faiz / Video

Modern Kölelik, Bankalar ve Faiz (Video)

Modern Kölelik, Bankalar ve Faiz

Kısmi karşılık politikası, dünyadaki bankaların çoğunluğuna yayılmış olan Federal Rezerv ile işlemektedir. Yani bu, modern kölelik sistemidir. Düşünün, para borçtan yaratıldı. İnsanlar borç içindeyken ne yaparlar? Geri ödeyebilmek ve çalışabilmek için boyun eğerler. Fakat para sadece borçla yaratılıyorsa, toplum nasıl borçlarından kurtulabilir? Kurtulamaz ve olay da bu. Mal varlığını kaybetme korkusu ve elinde tutma çabası, sistemin doğasında olan enflasyon ve kaçınılmaz borç, para sisteminin kendisi tarafından yaratılmış kaçınılmaz kıtlık ve para arzının kendisi, asla geri ödenemeyecek faizlerden yaratılmıştır. Bu, hamster tekerleğinde koşan maaşlı köleleri, piramidin tepesindeki elitlere kâr sağlayan imparatorluğun güçlü etkisiyle milyonlarcası gibi hizada tutarak korkak kılar.

Günün sonunda gerçekte kimin için çalışıyorsunuz? Bankalar! Bankada yaratılan para her zaman bankaya döner. Onlar destekledikleri şirketler ve hükümetlerle gerçek efendilerdir. Fiziki kölelik insanlara ev ve yemek vermeyi gerektirir. Ekonomik kölelik ise insanların karınlarını doyurmalarını ve kendi evleri olmasını gerektirir. Bu, bugüne kadar toplumu kullanmak için yaratılmış en dahiyane yöntemdir. Ve özünde insanlığa karşı yürütülen gizli bir savaştır. Borç, toplumları fethetmek ve köleleştirmek için kullanılan bir silahtır ve faiz, onun birincil cephanesidir. Dışarıdaki çoğunluk bu gerçeklerden bihaberken, bankalar, şirketler ve hükümetlerle gizli anlaşmalar ve tezgahlar içindedir. Ekonomik savaş taktiklerini genişletmek ve mükemmelleştirmeye devam etmek için yeni üsler kurarlar. Dünya Bankası ve Uluslararası Para Fonu (IMF) gibi. Ayrıca yeni bir asker icat ettiler; ekonomik tetikçinin doğumu.

Reklamlar

One thought on “Modern Kölelik, Bankalar ve Faiz (Video)

 1. Bankalar mevduat altında kölesinide izlemektedir. Köle sistemin dışına çıkmaya çalıştığında mutlak sürette ya parası çalınır yada bir takım sözleşmelerle kurban olur. Bunların ağa babaları tapınakçılardır. Hala da çalışmaktadırlar. Üstelik kapitalizmi vahşi bulurken tv lerde timsah gözyaşlarını dökerler. Söyledikleri ile yaptıkları tamamen farklı olan sermayederlerin hepsi, ya tapınakçıdır ya da hizmetkarlarıdır.
  İhtisas Mahkemelerinin kurulmasına engel olan sermayederler bankalarının kar oranlarını %100 ün üzerine taşımışlardır. Hatırlayalım 2001 krizinde devleti soyan bankaları!
  Hacker Onur Kopçak; banka mevduat sahiplerinden 43 kişinin kredi kartını sanal ortamda kullanarak iç etmesine 389 yıl verilerek adalet sağlanıyorken;
  Etibank’ın eski sahibi Dinç Bilgin’e mevduatları iç edip zimmetine para geçirmesine 6 yıl ceza ama yatmamak koşulu ile!
  Bu ülkede adaletin mekanizması “BANKA DEVLETİ” ne çalışmaktadır. Zalim bankacılar olup zulmedende devletin belli başlı kurumlarıdır.
  Not: Bu konuda bir çok hukuki evrak bulunmaktadır. Öncelikle Genel Kredi Sözleşmelerini okuyun ve bunu onaylayan devlet kurumunuda bulun…

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s